Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu ve Dilekçe Örneği

 

Suudi Arabistan vize başvuru formu

Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Formu

 

Suudi Arabistan vize başvurularında bireysel başvuru sahiplerinin dışında kurumsal firmalara da hizmet vermekteyiz. Davetiye, vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi konusunda ihtiyacınız olan desteği iletişim hattımızdan alabilirsiniz.

Suudi Arabistan kısa süreli vize türleri kapsamına, iş ziyaret vizesi, işçi vizesi, ticari ziyaret vizesi ve aile ziyaret vizesi girmektedir. S. Arabistan vize işlemlerinin ilk adımını davetiye, iş yeri yazısı ve başvuru formu oluşturmaktadır. Davetiye, şirket yazısı (vize talep dilekçesi), başvuru formu ve başvuru sahibinin şahsen yazacağı başvuru dilekçesi dikkatle üzerinde durulması gereken konuların başında gelmektedir. Suudi Arabistan vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin öncelikli olarak kişisel bilgilerin yer alacağı form ve dilekçe içeriklerini eksiksiz ve yönergelere uygun şekilde hazırlamaları beklenmektedir.

Suudi Arabistan vize başvuru formu eksiksiz,  gerçeği birebir yansıtan beyanlarla ve şahsen doldurulmalıdır. Vize başvuru formu olmadan ibraz edilen dosyalar Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

Arabistan vize başvuru formunu ülkeye gerçekleştirilecek seyahatin amacına uygun şekilde doldurulmalıdır. Arabistan Konsolosluklarına hitaben yazılan vize talep dilekçesi de Arabistan Konsoloslukları için elzem evraklardan bir diğeridir. Vize başvuru dilekçesi formatına sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında talep edilen form ve başvuru dilekçesi, ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişinin ülkeye neden ve ne şartlarla girmeyi planladığının açık şekilde ifade edilmiş olması gerekmektedir. Başvuru formunda başvuru sahibi ziyaret sebebini tam ve net bir şekilde ifade etmiş olmalıdır. Vize başvuru dilekçesi ile başvuru formunda ziyaret sebebi tam olarak bilinmeyen vize başvuruları konsolosluklar tarafından reddedilebilme oranı yüksektir.

Davetiye ve iş yeri yazısını gerekli evraklarda belirtilen formatta yetkili birimlerden onaylı şekilde temin etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun doldurulması konusunda ihtiyacınız olan desteği müşteri temsilcimiz sağlayacaktır.  Kişisel kriterlerinize uygun dikkat etmeniz gerekenler konusunda yetkilimizden bilgi aldıktan sonra sayfamızdaki bağlantılardan vize başvuru formunu PDF formatında olarak bilgisayarınıza indirerek, doldurabilirsiniz.

Vize başvuru formunu Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Arabistan vize başvuru formunda yer alan imzayla, pasaportta yer alan imzanın aynı olması gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize başvuru formu pdf için tıklayınız.

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği

Arabistan vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri sayfamıza işlemlerinizde kolaylık sağlamak amacıyla eklenmiştir.  Arabistan Krallığı yalnızca ticari, iş seyahatlerine ve dini amaçlı yapılan seyahatlere olanak tanımaktadır. Ülkeye turistik amaçlı ziyaret gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu nedenle ticari seyahatin amacının ve seyahat süresinin belirtildiği dilekçeler hazırlanmalıdır. Vize talep dilekçesi başvuru sahibinin Türkiye'de bağlı olduğu kurum tarafından hazırlanmalıdır. Dilekçede Türkiye’deki şirketin ismi, şirketin adresi,  ve davetiye yer alan mesleki pozisyon yer almalıdır. Davetiyede belirtilen meslek ile vize başvuru dilekçesinde yer alan meslek çelişkili olmamalıdır.  Başvuru dilekçesinde vizenin tek girişli veya çok girişli olarak talep edildiği de belirtilmelidir.

Başvuru sahibi Türkiye’de çalıştığı şirketten İngilizce, şirketin antetli kağıdına hazırlanmış dilekçe şirket yetkilisi tarafından S. Arabistan İstanbul Konsolosluğuna hitaben hazırlanmış olmalıdır. İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları ticaret odasına İngilizce onaylatmalıdırlar.İstanbul dışındaki firmalarda dilekçe İngilizce onayın ardından Türkçe olarak da il valiliğinden onaylatılmalıdır.  

İstanbul içerisinde bulunan firmaların dilekçelerini İstanbul ticaret odasına İngilizce olarak onaylatmaları yeterlidir. İstanbul valiliğine yaptıracağınız evrak tasdik işlemi için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. S. Arabistan evrak tasdik işlemlerinin tümünü gerçekleştirmekteyiz.

Euroasia olarak Arabistan vize başvuru sürecinizde karşılaşacağınız sorunlara kurumsal ve bireysel olarak çözüm üretmek adına hizmet vermekteyiz. Arabistan’a yapacağınız Umre ziyaretinde, iş ziyaretlerinizde başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız.  Suudi Arabistan vize başvuru ücretleri ve başvuru evrakları gerçekleştireceğiniz seyahatin kapsamına ve süresine göre değişmektedir. Destek hattımıza bağlanarak seyahatinizin amacına ve süresine göre değişen vize ücret ve evrak listesini içerir bilgilendirme e-maili talebinde bulunabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize dilekçe örneği için tıklayınız.