Suudi Arabistan Vİze İşlemleri

 

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan’a kısa süreli seyahatlerinizde vize başvurunuzu Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru merkezinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Türkiye'nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin başvurunuzu yapmakta ve işlem takibinizi sağlamaktayız. işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. 

Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport ayrımı olmaksızın tüm T.C. vatandaşları S. Arabistan'a yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir. Arabistan planladığınız seyahat tarihine 15-20 gün kala vize başvuru talebinizi yetkilimize iletmeniz yeterli olacaktır.

Ziyaret etmekte olduğunuz web sayfamızda bütün kısa süreli kategoriler için geçerli, gerekli, güncel evrak listelerini bulabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategorideki belirtilen evrakları, evrak açıklamalarını göz önüne alarak hazırlamanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizde hazırladığınız evrakları ofisimizi ziyaret ederek veya kargo ile göndererek iletebilirsiniz.

2018 yılı güncel evrakları, vize başvuru adımlarını, vize ücretini öğrenmek; başvurunuzu konsolosluk yönergelerini uygun olarak tamamlamak ve sorunsuz bir başvuru süreci için iletişim hattımızdan destek alabilir veya help@eagvs.com adresimiz üzerinden vize ücretini ve gerekli evrakları içerir bilgi e-maili talebinde bulunabilirsiniz.

S. Arabistan’a sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız sayfamızın devamında bulunan “Suudi Arabistan Vize Kuralları”nı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Vize Türleri

Kısa süreli vize kategorileri;

İş ziyaret vizesi  (Bakanlık)

İş ziyaret vizesi (Elektronik)

Ticari Ziyaret Vizesi (Bakanlık)

Ticari Ziyaret Vizesi (elektronik)

Aile Ziyaret Vizesi

Uzun Süreli Vize Kategorileri;

İşçi Vizesi

Tahsil ve Eğitim Vizesi

Oturum Vizesi

Oturum vizesi, işçi vizesi ve eğitim vizesi S. Arabistan uzun süreli vize kategorilerine dahilken; iş ziyaret vizesi, ticari ziyaret vizesi ve aile ziyareti vizesi kısa süreli vize kategorileri arasında değerlendirilmektedir. Vize servisimiz aracılığıyla iş ziyaret vizesi, ticari ziyaret vizesi, aile ziyaret vizesi başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Oturum izinleri için Suudi Arabistan Krallığı Büyükelçiliği veya  Suudi Arabistan Krallığı Başkonsolosluğu ile direkt olarak iletişim kurmanızı ve konsolosluk görevlilerinden güncel bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Krallığı’nın Türkiye’de Büyükelçilik ve Başkonsolosluk olmak üzere iki diplomatik temsilciliği bulunmaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara’da iken, Başkonsolosluk İstanbul’dadır. Her iki temsilcilik de kısa süreli vize başvurularını yetkilendirdikleri acente aracılığıyla kabul etmektedirler. Suudi Arabistan konsolosluk vize işlemleri ile büyükelçilik vize işlemleri arasında prosedür olarak veya talep edilen evraklarda bir farklılık söz konusu değildir. Ancak her diplomatik temsilciliğin başvuru sahibinden yeni evrak talep etme hakkı bulunmaktadır. Bu durumda başvuru sahibi en kısa sürede talep edilen evrakı temin ederek, konsolosluk mecralarına sunmakla sorumludur.

Web sayfamızdaki Suudi Arabistan form ve dilekçe örnekleri başlığının altında Arabistan’a gerçekleştireceğiniz seyahat öncesinde konsoloslukların zorunlunu olarak ibraz edilmesini istediği  vize başvuru formu, dilekçe örneği ve davetiye örneklerine ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuruları 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

4 Adımda Suudi Arabistan Vize Başvurusu

1.Seyahat amacınızı belirleyin.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu için ilk adımı seyahat amacını belirlemek oluşturmaktadır.

2. Evraklarınızı hazırlayın.

Seyahat amacınıza belirledikten sonra iş ziyareti, ticari ziyaret ve aile ziyaret vize kategorilerinden evraklarınızı hazırlayın.

3. Evraklarınızı gönderin.

 Evraklarınızı belirtilen açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırladıktan sonra ofisimize kargo ile veya elden ulaştırın.

4. Pasaportunuzu teslim alın.

Evraklarınızı teslim aldıktan sonra evraklarınızın kontrolünü sağlayamakta; herhangi bir eksiklik veya yanlışlık söz konusuysa sizi bilgilendirmekte ve kısa sürede çözüm odaklı çalışma yürütmekteyiz. Evraklarınızda bir eksikslik veya format yanlışlığı söz konusu değilse vakit kaybetmeden vize başvurunuzu sizin adınıza tamamlamaktayız. İşlem süresince naşvurunuzun takibini yapmakta ve işlem sonuçlandırıldığında pasaportunuzu teslim almaktayız. Talebiniz halinde pasaportunuzu belirttiğiniz adresinize kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz ofisimizden de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Ücreti

Suudi Arabistan vize ücreti Suudi Arabistan Konsolosluğu harç bedeli, barkod ücreti, konsolosluğun yetkilendirdiği kurum harç bedeli, yetkili acente servis bedeli ve Euroasia GVS’nin hizmet bedelinden oluşmaktadır.

(!) Suudi Arabistan’a özel olarak vize başvuru ücretine seyahat sağlık sigortası ücreti dahil değildir. Arabistan Konsoloslukları kişinin seyahat amacına bağlı olarak seyahat sağlık sigortasını kendi bünyesinde yapmaktadır. Sigorta ücretleri 20 USD ile 90 USD arasında değişmektedir.

Suudi Arabistan vize fiyatı ülkeye planladığınız seyahat amacına (Hac/Umre, ticari, iş gezisi, aile ziyareti) göre değişiklik göstermektedir. Vize servisimiz Suudi Arabistan vize başvuruları başta olmak üzere 10 yılı aşkın deneyimiyle tüm dünya ülkeleri vize başvurularınızı kabul etmekte ve işlem takibinizi yapmaktadır.

S. Arabistan Krallığı’na turistik seyahat gerçekleştirmek mümkün değildir. Umre ziyareti, ticari ziyaret ve aile ziyareti kategorilerinden vize fiyat bilgisini, güncel gerekli evrak listesi ile birlikte  yetkilimizden e-mail olarak talep edebilirsiniz.

Suudi Arabistan hızla vize başvurusu yapmanızı gerektiren acil durumlar için lütfen bizimle irtibat kurun.

Umre vizesi, aile ziyaret vizesi ve ticari vize başvuru prosedürleri birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle ücretler kişisel seyahat amacınıza ve konaklama sürenize bağlı olarak tespit edilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Kuralları

Suudi Arabistan Vizesi Kuralları

--Suudi Arabistan Konsolosluğu seyahat acenteleri, turlar veya bankalar aracılığıyla temin edilen hiçbir seyahat sağlık sigortasını kabul etmemektedir. Arabistan için seyahat sağlık sigortası konsolosluğun kendi bünyesinde oluşturulmaktadır.

--Diğer vize işlemlerinden farklı olarak S. Arabistan için ek olarak barkod alınması gerekmektedir, ek olarak barkod ücreti talep edilmektedir. (Euroasia GVS başvuru sürecinde barkodu sizin adınıza almaktadır. Detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. )

--Pasaportunda İsrail vizesi, İsrail giriş-çıkış damgası bulunanların Arabistan’a giriş yapabilmesi mümkün değildir. İsrail vizesi bulunan pasaportlar işleme dahi alınmamaktadır.

--Ticari vize başvurularında Şehadetname fotokopisi zorunludur. (Davetiye gönderen Arap şirketinin Ticari sicil belgesi rakam-ı sicil.)

--Ticari vize başvurularında diploma ve bonservis belgeleri sunulmalıdır. Mühendis diplomaları, noter tasdikli ve orijinal olmalıdır. Teknisyenler için meslek lisesi diploması veya bağlı oldukları şirketlerin antetli kağıtlarına 2 yıllık teknisyen tecrübe yazısı yazdırmaları gerekmektedir.

-- Suudi Arabistan vize başvurularında davetiye temin edilmesi zorunludur. Vize başvurularının ilk şartıdır. Ticari vize başvurularında davetiyeti gönderen Arap şirketi ile Türkiye’deki şirketin ticari faaliyet alanları birbirleriyle uyuşmalıdır.

-- 35 yaş altı kadınların dikkatine; Suuddi Arabistan Krallığı 35 yaş altındaki yabancı kadınların ülkeye girişine yalnızca ticari amaçlı ziyaretlerde izin vermektedir. 35 yaş altındaki kadınlar Arabistan Dışişleri Bakanlığı onaylı ticari davetiyeleri olduğu sürece ve birinci dereceden kan bağı bulunan erkek akrabalarının kendilerine seyahat süresince refakati ile başvurularını tamamlayabilirler.

-- Türkiye'deki şirketin antetli kağıdına temin edilen vize başvuru dilekçesi İngilizce olarak konsolosluğa hitaben yazılmalı ve ticaret odasından onaylatılmalıdır.

--Arabistan diplomatik misyonları istisnai durumlarda başvuru sahibinin kişisel kriterlerine bağlı olarak ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

-- Konsolosluklar turistik amaçlı vize başvurularını işleme almamaktadır.

-- Cuma günü Suudi Arabistan Konsoloslukları hizmet vermemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluklar vize başvurularını, Pazartesi ve Perşembe günleri 09:00 ila 15:00 arası kabul etmektedir.

--Aile ziyaret vize başvurularında davetiyeyi gönderen kişinin Arabistan oturum izni ve pasaport fotokopisi davetiyeye eklenmelidir. Arabistan’daki eş ziyaret edilecekse evlilik cüzdanı fotokopisi eklenmelidir. 

(!) Suudi Arabistan evrak tasdik işlemlerinin tümünü yapmaktayız. Evrak tasdik talebinizin detaylarını yetkilimizle paylaşabilirsiniz.