Suudi Arabistan Vizesi Antalya

 

 

suudi arabistan vizesiSuudi Arabistan Vize Servisi/ ANTALYA


Telefon:    +90 (242) 255 01 20
E-Posta:    antalya@eagvs.com

 

 

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Antalya

Suudi Arabistan vizesine Antalya’dan başvurmak için ilk olarak, seyahat amacınıza göre sayfamızın sol panelinde yer alan kategorilerinde yer alan evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu turistik amaçla yapılacak seyahatlerde vize başvurularını kabul etmemektedir. Suudi Arabistan’a yapacağınız kısa süreli seyahatlerde Ticari, İş Ziyaret Vizesi ve Aile Ziyaret Vizesi başvuru evraklarınızı, evrak açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırladıktan sonra Euroasia GVS, Antalya ofisimize ulaştırmanız, işlemlerinizi başlatabilmemiz için yeterli olacaktır.

Suudi Arabistan vize işlemlerine başlamadan önce sayfamızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurusunda bulunanların belli evraklara sahip olmasını beklemektedir, aksi takdirde vize başvurularını işlememe almamaktadır. Bunların ilk başında davetiye gelmektedir. Davetiye Suudi Arabistan vize başvurularının ilk şartıdır. Davetiyenin fotokopisi de kabul edilmektedir. Ancak davetiyenin Suudi Arabistan Konsolosluğu yönergelerine uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir.

Vizenizin planladığınız seyahat tarihine yetişebilmesi için evraklarınızı eksiksiz ve yönergelere uygun olarak hazırlamış olmanız gerekmektedir. Arabistan vize işlemlerinde hazırlanırken en çok hata yapılan belge davetiyedir. Bu nedenle Arabistan’dan temin ettiğiniz davetiyeyi işlemlere başlamadan önce antalya@eagvs.com mail adresimize iletmenizi tavsiye ederiz.

Operasyon yetkililerimiz davetiyenizin formata uygunluğunu kontrol ettikten sonra sizi bilgilendireceklerdir.

(!) Davetiye Suudi Arabistan Büyükelçiliğine veya Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Davetiyeniz hangi temsilcilik için hazırlanmışsa o temsilcilik (İstanbul veya Ankara) üzerinden işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

(!) İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar, antetli kağıda hazırlanacak dilekçelerini önce İstanbul Valiliğine onaylatmaları gerekmektedir. Arabistan vizesi için gerekli evraklarınızın İstanbul Valiliği ve Ticaret Odası’na yaptırılacak tasdik işlemlerinizi talebiniz halinde yapmaktayız.  

Antalya’dan Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurularında şahsen bulunmanıza gerek olmadığını hatırlatırız.

1) Destek hattımıza bağlanarak yetkilimizden 2018 Suudi Arabistan vize ücreti ve size özel olarak hazırlanmış evrak listesini talep edin.

2) Mail adresinize iletilecek evrakları, açıklamalarını göz önüne alarak, dikkatlice hazırlayın. Arabistan’dan temin ettiğiniz davetiyenin, konsolosluğun belirlediği formata uygunluğunun denetlenebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize iletin.

3) Evraklarınızı ofisimize iletin. İstanbul dışında faaliyet gösteren şirketlerin ticari vize başvurularında tasdik işlemleri olabilmektedir. Lütfen yetkilimizden bilgi alın. 

4) Evraklarınızı teslim aldıktan sonra sizi bilgilendirmekte, geriye kalan tüm işlemleri sizin adınıza tamamlamaktayız.

5) İşlemleriniz neticelendiğinde pasaportunuzu konsolosluğun yetkilendirdiği birimden teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz.

Suudi Arabistan vize başvuruları için gerekli olan evrak tasdik, ticaret odası ve valilik onay işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Euroasia GVS’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.