Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

 

Dikkat (!) Suudi Arabistan "aile ziyaret vizesi" tanımına sadece anne, baba veya eş girmektedir. Akraba veya arkadaş ziyaretleri için yapılan başvurular konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. 

Suudi Arabistan vize ücreti başvuru sahibinin seyahat amacına ve planladığı kalış sürenize bağlı olarak değişmektedir. Euroasia GVS’nin tarafınıza ileteceği ücret bilgisi Arabistan Konsolosluğu harcı, barkod ücretini ve koordinasyon ücretini içermektedir. Yetkilimiz vize ücret detaylarını, seyahat önceliklerinize göre değişen evrakları ve evraklarla ilgili açıklamaları içeren bilgi e-mailini tarafınıza iletecektir.

Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi başvuruları ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yetkilimize destek hattımızdan bağlanabilir veya destek hattımıza seyahat amacınızı, kalış sürenizi, davetiyenizin olup olmadığı bilgisini içeren maili, help@eagvs.com adresimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz size en kısa sürede geri dönüş yaparak sorularınızı yanıtlayacaktır.

Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Davetiye

Suudi Arabistan’da ikamet eden kişiden davetiye temin edilmelidir. Davetiyeyi gönderen kişi oturum izni ve pasaport fotokopisi göndereceği davetiyeye eklemelidir. Arabistan’da eş ziyaret edilecekse ayrıca evlilik cüzdanı fotokopisi sunulmalıdır.

Pasaport

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport hamillerinin dışında özel (Hususi, Diplomatik, Hizmet) pasaport hamillerinin de Arabistan seyahatlerinde vizeye tabi olduğunu hatırlatırız. Pasaportların 1 yıl geçerliliğe sahip olması, herhangi bir tahribata uğramamış olması, yırtık sayfasının bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca pasaportlarda karşılıklı en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.

Pasaporta ek olarak pasaportun (kimlik bilgilerini ve varsa önceki vizeleri içeren sayfalar) renkli fotokopisi sunulmalıdır.  

Fotoğraf

1 tanesi pasaportun renkli fotokopisine eklenmek üzere toplamda 3 adet, 4x6 ebatlarında, renkli fotoğraf sunulmalıdır.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Vukuatlı nüfus kayıt örneği en yakın Nüfus Müdürlüğünden alınabilir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotokopisini sunabilirsiniz. Nüfus cüzdanı A4 formatında olmalıdır.

Barkod

Barkod Arabistan vize başvuruları tümü için geçerli, ibrazı zorunlu bir belgedir. Barkod için ek ücret talep edilmektedir. Yetkilimizin tarafınıza ileteceği başvuru ücretinin içine barkod ücreti de dahildir. Vize servisimiz tarafından temin edilmektedir.

(!) Suudi Arabistan vize başvurularında seyahat sağlık sigortası konsolosluk bünyesinde yaptırılmaktadır. Konsolosluk özel sigorta kurumları, seyahat acenteleri, başvuru merkezleri veya bankalarda yaptırılan sigortaları kabul etmemektedir.

(!) Türkiye’den başvuru yapacak yabancı uyruklu kişiler Türkiye ikamet izinlerinin aslını ve fotokopisini yukarıdaki belgelere ek olarak sunmalıdırlar.