Suudi Arabistan Oturum Vizesi

Suudi Arabistan Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar

Aile birleşimi amacıyla Suudi Arabistan oturum iznine başvuracakların asgari olarak aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri zorunludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Uzun süreli Suudi Arabistan vize başvuruları hakkında detaylı bilgiyi vize servisi yetkilimizden, Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden veya Suudi Arabistan Konsolosluğundan alabilirsiniz.

Davetiye

S. Arabistan’da ikamet eden aile üyesinden davetiye temin edilmesi zorunludur.

Pasaport

Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği ve karşılıklı 2 adet boş sayfası olmalıdır. Pasaportun aslına ek olarak pasaportun renkli fotokopisi (A4) sunulmalıdır.

3 adet fotoğraf

3 adet 4x6 cm boyutlarında, renkli fotoğraf sunulmalıdır.

Evlilik cüzdanı fotokopisi

Oturum izni talebinde bulunan kişi davet sahibinin eşiyse evlilik cüzdanı fotokopisi sunulmalıdır. Kimlik fotokopisi renkli ve A4 formatında olmalıdır.

Sağlık Raporu

Sağlık Raporu anlaşmalı hastanelerden alınmalı, ve e-numarası barkod’a yüklenmelidir. Medicalpark Hastanesi konsolosluk yetkili birimiyle anlaşmalıdır.  Hbs, hbc, hıv, kan testi sonuç raporlarının vize başvurusunda sunulması zorunludur.

Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Vukuatlı nüfus kayıt örneği Arapça tercüme yaptırılmalıdır, noter ve İstanbul valiliği onaylı olmalıdır.

Barkod

Suudi Arabistan vize başvurularında barkod zorunlu belgedir. Barkodu sizin adınıza temin etmekteyiz.

(!) Türkiye’den başvuru yapacak yabancı uyruklu vatandaşların yukarıdaki belgelere ek olarak Türkiye oturum izin belgelerini ibraz etmeleri zorunludur.