Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Adres : Turan Emeksiz sok no. 6 Gaziosmanpsa Ankara – Turkey

Tel:  00903124685540

Faks: 00903124274886

E-mail: tremb@mofa.gov.sa

Konsolosluk İşlemleri Acil Durum Tel: 00905497495555

Büyükelçi: Mr. Adel Serajedin Merdad

Vize Bölümü Çalışma Saatleri: 9:00-15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Tatil Günleri: Cuma-Cumartesi-Pazar

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Konsolosluk İşlemleri

Suudi vatandaşlar pasaport, kimlik, doğum, evlilik gibi vatandaşlık işlemleri için Suudi Büyükelçiliğine müracaatta bulunabilirler. Suudi vatandaşlar süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler. Konsolosluk işlemlerinizden önce yukarıdaki iletişim numaralarını kullanarak, gerçekleştireceğiniz işlem hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Ankara ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları vize prosedürleri için, Türkiye’de ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşları ise konsolosluk hizmetleri için Ankara Büyükelçiliğine randevu alarak başvuruda bulunabilirler. Suudi Arabistan kısa süreli vize başvurularını yetkilendirdiği seyahat acentesi aracılığıyla da kabul etmektedir. Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Suudi Arabistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Suudi Arabistan’a Nasıl Gidilir

Suudi Arabistan’a ulaşım genelde hava yolu ile tercih edilmektedir. Hava yolunun tercih edilmesi nedeniyle Türkiye’den Suudi Arabistan’a her gün sefer bulmak mümkündür. Türkiye’den yapılan aktarmasız uçuşlar ortalama olarak 3-4 saat sürmektedir.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Tatil Günleri

Büyükelçilik, Arabistan'ın ve Türkiye'nin tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Aşağıdaki tarihlerin haricinde belirli özel günlerde Büyükelçilik makamı hizmet vermeyebilir. Bu nedenle konsolosluk işlemlerinizden önce yukarıda belirtilen numaralardan Büyükelçiliğe bağlanarak hizmet vermediği günleri teyit etmenizi tavsiye ederiz.

15.06.2018                          Ramazan Bayramı

21.08.2018                          Kurban Bayramı

23.09.2018                          Suudi Arabistan Milli Günü

29.10.2018                          Cumhuriyet Bayram

suudi arabistan büyükelçiliği