İş Ziyaret Vizesi

Suudi Arabistan vizesi işlemleri, başlangıç aşamasından önce Suudi Arabistan’dan kişi adına düzenlenmiş olan bir Davetiye bulunması zorunluluğu vardır. Suudi Arabistan’dan kişiye özel davetiye en önemli prosedürlerden biridir. Vize için davetiye belgesi, Suudi Arabistan konsolosluğunun bilgi sistemine veya başvurunun yapılacağı seyahat acentesine mail yada faks yolu ile ulaştırılabilmektedir. Firmamız, davetiye konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde davetiyenin sunulması zorunludur. Davetiye kişi adına düzenlenmiş olmalıdır. Davetiye mail yoluyla ulaştırılabilmektedir. Davetiyelerde mesleklerin ve faaliyet alanların uyuşması gibi gözden kaçırılmaması gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Davetiyenizi temin ettikten sonra başvurudan önce help@eagvs.com adresimize göndermeniz halinde operasyon yetkilimiz davetiyenizin format uygunluğunu kontrol edecektir.

Suudi Arabistan iş ziyaret vize başvuruları 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Suudi Arabistan vize ücreti seyahat amacınıza ve seyahat aralığınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Mail olarak ileteceğimiz ücret bilgisi Suudi Arabistan Konsolosluğu harcı, barkod ücretini ve servis bedelini içermektedir. Seyahat sağlık sigortaları konsolosluk bünyesinde hazırlanmaktadır. Konsolosluk kalış sürenize bağlı olarak USD bazında seyahat sağlık sigorta ücretlerini belirleyecektir.

Yetkilimizden vize ücretlerini ve başvuru amacınıza uygun, size özel evrak listesini içeren bilgi e-mailini istemeyi unutmayın. Yeşil pasaport hamilleri konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak koordinasyon işlem ücreti talep edilir.

Suudi Arabistan vizesi başvuru talebinizi e-mail olarak da oluşturabilirsiniz.

(!) Suudi Arabistan iş ziyareti vizesi başvuruları ortalama 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

(!) Suudi Arabistan vize başvuru formlarına, davetiye ve dilekçe örneklerine sayfamızın sol tarafında bulunan panelden ulaşabilirsiniz.

İş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Davetiye

Davetiyenin fotokopisi kabul edilmektedir. Davetiyeyi gönderen Arap şirketi ile Türkiye’deki şirketin faaliyet alanları aynı olmalıdır.

Davetiye Gönderen Şirketin Ticari Sicil Belgesi (tescil şerikeh)

Davetiye Gönderen Arap Şirketinin Ticari Sicil Belgesi

Pasaport

Pasaport kategorisi ayrımı olmaksızın her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Suudi Arabistan vizesine tabidir. Pasaportların en az  1 yıl geçerlilik süresi ve en az 2 adet karşılıklı boş vize sayfası olmalıdır.  Pasaportun aslına pasaportun A4 formatında renkli fotokopisi de eklenmelidir.

 

Fotoğraf

3 adet, 4x6 cm ebatlarında, renkli, arka beyaz fon üzerine çekilmiş fotoğraf

Vize başvuru dilekçesi

Vize başvuru dilekçesi Türkiye’de bağlı çalışılan şirketin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından, Suudi Arabistan Konsolosluğuna hitaben, İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

Dikkat (!) Dilekçedeki unvanla davetiyedeki unvan aynı olmalıdır. İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar, dilekçelerini bağlı oldukları ticaret odasından İngilizce olarak onaylatmalıdırlar. Akabinde aynı dilekçenin İstanbul Valiliğinden de onaylatılması gerekmektedir.

İstanbul’da faaliyet gösteren firmaların dilekçelerini bağlı oldukları Ticaret odasından İngilizce onaylatmaları yeterli olacaktır.

Şirket Evrakları

Faaliyet belgesi İngilizce aslı

Sicil gazetesi fotokopisi

İmza sirküleri fotokopisi

Vergi levhası fotokopisi

İşe giriş bildirgesi ve 4 aylık Maaş Bordrosu

İşe giriş bildirgesi ve maaş bordroları şirket tarafından kaşelenmiş ve yetkili kişi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Diploma

Mühendis olan başvuru sahipleri noter tasdikli, orijinal diploma ibraz etmelidirler. Teknisyen olan başvuru sahipleri meslek lisesi diplomasını veya en az 2 yıllık teknisyen tecrübe yazısını ibraz etmelidirler.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanı renkli fotokopisi (arka ve ön yüz), A4 formatında olmalıdır.

Barkod

Suudi Arabistan tüm vize kategorileri için barkod talep edilmektedir. Barkodu şirketimiz sizin adınıza temin etmektedir.

 

(!) Yabancı uyruklu başvuru sahipleri yukarıdaki belgelere ek olarak Türkiye ikamet izinlerinin aslını ve fotokopisini ibraz